Twoje zaufane źródło cytatów

cytat dnia: 27 października 2018

CYTAT Z KSIĄŻKI: „Źródła siły wewnętrznej”

Anselm Gruen o życiu i pracocholizmie

 

Pracoholizm jest dziś zaakceptowanym społecznie uzależnieniem. Uzależnienie łączy się z żądzą poważania. Człowiek uzależniony nie może obejść się bez tego, czego tak namiętnie szuka. Boi się poznać prawdę o sobie, gdyż chce nadal karmić się swoim uzależnieniem. Niektóre zakłady zatrudniają pracoholików jako menedżerów. Uważają, że tacy ludzie są najlepsi, ponieważ będą dużo pracować, a to wyjdzie firmie na dobre. Pracoholicy pracują wprawdzie dużo, ale często z tego nic nie wychodzi, ponieważ oni potrzebują pracy, żeby ukryć swoją wewnętrzną pustkę. Trzymają się kurczowo aktywności. A ponieważ nie mają dystansu wobec pracy, nie są kreatywni ani innowacyjni. Stają się ślepi. Najważniejsze jest dla nich tylko to, aby ciągle mieć coś do roboty. Mają wtedy wrażenie, że są potrzebni, pożyteczni. Podejmują się każdej pracy, ale niewiele dokonują. Pracoholizm jest mętnym źródłem. Kto z niego czerpie, ten wyczerpuje nie tylko siebie samego, ale też ludzi w swoim otoczeniu. Jego praca nie będzie błogosławieństwem ani dla niego, ani dla innych.”

Anselm Grün

cytat z rozdziału 1. Mętne źródła


CO O TYM MYŚLISZ? 

Masz swoje przemyślenia na ten temat? Czytałaś książki, których autorem jest Anselm Grün?  Podziel się swoimi refleksjami w komentarzach.


PODZIEL SIĘ CYTATEM

Jeśli spodobał Ci się ten cytat możesz skopiować grafikę lub treść i zamieścić ją na swoim blogu, instagramie, Facebooku lub w innym miejscu.

Pamiętaj, aby dodać link do strony lub zamieścić źródło.


CYTAT DNIA W TWOJEJ SKRZYNCE

Jeśli masz ochotę otrzymywać mailowo nowe cytaty, zapisz się na listę.


więcej podobnych cytatów

inne cytaty Anselm Grün TU

inne cytaty z książki „Źródła siły wewnętrznej” TU

inne cytaty o życiu TU

 

Podziel się cytatem!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *