Twoje zaufane źródło cytatów

cytat dnia: 15 lutego 2019

CYTAT Z KSIĄŻKI: „Źródła siły wewnętrznej”

„Rywalizacja i konkurencja mają dzisiaj duży wpływ na nasze życie. Jakże często nie koncentrujemy się w pełni na tym, co w danym momencie robimy, ale ciągle porównujemy się z innymi. Odbieramy otaczających nas ludzi jako rywali. Sami stawiamy się pod presją, że musimy być lepsi od innych, bo w przeciwnym razie nie awansujemy, a ocena przez środowisko wypadnie na naszą niekorzyść. Takie myślenie skoncentrowane na konkurencji ma swoją przyczynę w zaniżonym poczuciu własnej wartości. Gdy nie jestem zadowolony z siebie, muszę potwierdzić swoją wartość w oczach innych poprzez udowadnianie im swojej przewagi. Ten, kto żyje w harmonii ze sobą, umie przyjąć życie takim, jakie ono jest. Nie ma potrzeby ciągłego porównywania się z innymi. Porównywanie się z ludźmi zabiera energię, ponieważ myślenie o zwalczaniu konkurencji jest wyczerpujące. Czujemy się otoczeni ze wszystkich stron ludźmi, którzy chcieliby nas prześcignąć i musimy mieć się nieustannie na baczności, żeby w porę odpierać ataki rywali. Jednak prowadzona walka jest tylko pozorna. Na nic się nie zda, a będzie nas kosztowała sporo energii.”

Anselm Grün


CO O TYM MYŚLISZ? 

Masz swoje przemyślenia na ten temat? Czytałaś książki, których autorem jest Anselm Grün?  Podziel się swoimi refleksjami w komentarzach.


PODZIEL SIĘ CYTATEM

Jeśli spodobał Ci się ten cytat możesz skopiować grafikę lub treść i zamieścić ją na swoim blogu, instagramie, Facebooku lub w innym miejscu.

Pamiętaj, aby dodać link do strony lub zamieścić źródło.


CYTAT DNIA W TWOJEJ SKRZYNCE

Jeśli masz ochotę otrzymywać mailowo nowe cytaty, zapisz się na listę.


więcej podobnych cytatów

inne cytaty Anselm Grün TU

inne cytaty z książki „Źródła siły wewnętrznej” TU

Podziel się cytatem!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *