Twoje zaufane źródło cytatów

cytat dnia: 30 maja 2019

CYTAT Z KSIĄŻKI „DARY NIEDOSKONAŁOŚCI”

cytat Brene Brown wstyd

„(…) pamiętam o fizycznych symptomach: suchości w ustach, spowolnionym odczuciu czasu, wrażeniu, jakbym znalazła się w tunelu, płonącej twarzy i bijącym sercu. Pamiętam też, jak poważnym ostrzeżeniem jest ciągłe odtwarzanie w głowie w zwolnionym tempie tego, co się stało. Wiem również, że najlepsza rzecz, jaką można wówczas zrobić, przeczy naszej intuicji. Chodzi o to, by zdobyć się na odwagę i poszukać pomocy na zewnątrz. Musimy sami stworzyć opowieść o tym, czego doświadczyliśmy, i podzielić się nią z kimś, kto na to zasługuje i odpowie współczuciem. Potrzebujemy odwagi, współczucia i więzi z innymi. I to najszybciej, jak to tylko możliwe. Wstyd zmniejsza się, gdy opowiadamy innym naszą historię.

Brené Brown


CO O TYM MYŚLISZ? 

Masz swoje przemyślenia na ten temat? Czytałaś książki dr Brené Brown? Znasz jej koncepcje na temat wstydu? Podziel się swoimi refleksjami w komentarzach!


PODZIEL SIĘ CYTATEM

Jeśli spodobał Ci się ten cytat możesz skopiować grafikę lub treść i zamieścić ją na swoim blogu, instagramie, Facebooku lub w innym miejscu.

Pamiętaj, aby dodać link do strony lub zamieścić źródło.


CYTAT DNIA W TWOJEJ SKRZYNCE

Jeśli masz ochotę otrzymywać mailowo nowe cytaty, zapisz się na listę.


więcej podobnych cytatów

inne cytaty Brené Brown TU

inne cytaty z książki „Dary niedoskonałości” TU

inne cytaty o życiu TU

Podziel się cytatem!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *